5 porad na temat wystroju mieszkania na Wielkanoc

307 0
Ciekawe i proste pomysły na wystrój wnętrza w Wielkanoc

Do świąt wielkanocnych pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie, warto jednak już teraz zastanowić się nad dekoracją mieszkania lub domu na ten okres. Jeśli zaplanujesz wszystko wcześniej unikniesz kolejek w sklepach i ze spokojem będziesz mogła spędzać ten czas z rodziną. Oszczędzi to nerwów Tobie i Twoim bliskim i nie dojdzie do niepotrzebnych spięć i kłótni. Poniżej lista porad, jak urządzić mieszkanie.

 

Stół

Po pierwsze i przede wszystkim stół wielkanocny. Choć może wydawać się to oczywiste jednak w czasie zgiełku przedświątecznego, mycia okien i sprzątania kolejnych półek możesz zupełnie o tym zapomnieć. Zastanów się na początku, czy sam rozmiar stołu jest odpowiedni, aby uniknąć przy wielkanocnym śniadaniu sytuacji, kiedy jedna lub kilka osób będzie zmuszonych jeść na stojąco. W salonach meblowych znajdziesz szeroki wybór stołów, zaczynając od różnych rozmiarów, przez różne style i materiały, z których je wykonano. Kiedy jesteś już pewna, że wszyscy będą mieli swoje miejsce czas na jego ozdabianie. Nie zapominajmy jednak o pozostałych elementach wyposażenia domu. Zadbajmy o półki, szafki, komody i resztę mieszkania.

To najważniejszy element świąt. Należy przyłożyć szczególną wagę do jego wystroju, gdyż będzie w centralnym miejscu podczas śniadania. Mamy jeszcze kilka tygodni do świąt więc możemy pokusić się o własnoręczne ozdoby wielkanocne. Dobrym pomysłem mogą okazać się jadalne dekoracje. Oprócz tradycyjnych wypieków możemy spróbować upiec muffiny w kształcie pisanek lub zająca. W ramach ozdoby wielkanocnej umieszczamy je na środku stołu obok prawdziwych pisanek. Jest to oryginalny i smaczny pomysł na wystrój. Oprócz tego tradycyjnie warto posadzić rzeżuchę, pszenicę w ozdobnej doniczce lub w zwykłej doniczce, którą sami udekorujemy. Możemy użyć też ciekawego naczynia

Okna

Mamy tu do wyboru dekorację parapetu lub zawieszenie specjalnych, ozdobnych zasłon. W pierwszym przypadku również warto postawić na ręcznie robione ozdoby i zieleń. Dobrze sprawdzi się świąteczna kompozycją i świeże rośliny w doniczkach. Na karniszu możemy zawiesić wydmuszki, które sami pomalujemy lub pozostawić je naturalne. Do wyboru mamy też przezroczyste ozdoby w kształcie pisanek.

images (1) pobrane

Półki

Na szafkach oprócz standardowych ozdób i pisanek możemy powiesić girlandy wykonane z papieru lub z wydmuszek. Daje to ciekawy i nietypowy efekt i zwróci uwagę naszych gości.

images (2) pobrane (1)

Ciasteczkowe dekoracje

Jeśli lubimy piec możemy, oprócz tradycyjnego mazurka, możemy pokusić się o kilka dodatkowych wypieków, które udekorujemy i pozostawimy w charakterze świątecznych ozdób. Wspominałam już o wielkanocnych muffinkach. Oprócz stołu możemy udekorować nimi szafki, okna czy żywe gałęzie w wazonie.

Jeśli nie mamy czasu lub nie przepadamy za pieczeniem możemy kupić gotowe dekoracyjne ciastka i rozstawić je na różnych elementach naszego domu.

pobrane (2) pobrane (3)

Pastelowe i naturalne kolory

Ze względu na porę roku- wiosnę, warto postawić właśnie na te kolory. Wielkanoc kojarzy nam się przede wszystkim z zielenią i żółcią. Możemy jednak odejść od utartych schematów i postawić właśnie na pastele. Dobrze się ze sobą łączą i tworzą ciekawe kompozycje. Jednak według zasady postawny na dwa, góra trzy odcienie.

 

Oprócz pasteli ciekawym pomysłem są naturalne kolory. Jeśli jednak nie przepadamy za kolorami zdecydujmy się na to rozwiązanie. Naturalne barwy są eleganckie i dobrze sprawdzają się we wnętrzach, szczególnie w minimalistycznym stylu. Niepomalowane wydmuszki, żywe rośliny, gałązki, to wszystko dobrze sprawdzi się w tego rodzaju kompozycjach.
images

Bez względu na dekoracje jakie wybierzemy, czy styl ważne żebyśmy czuli się dobrze i ciepło we własnym wnętrzu i spędzili ten czas w spokojnej atmosferze.

Dodaj komentarz