Architekci, projektanci, designerzy- łatwiejszy start

221 0

11 lutego w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbyło się trzecie spotkanie Archistartera.

Jest to cykl wydarzeń, który poświęcony jest pasjonatom architektury, designu, młodym projektantom rozpoczynającym swoją karierę. Ma na celu pomoc w łatwiejszym starcie w branży popularnej teraz na polskim i zagranicznych rynkach.

logo_retina_b

Czego można się nauczyć?

Na spotkaniach poruszane są tematy dotyczące umiejętności, wiedzy i kompetencji, których studenci architektury czy kierunków pokrewnych nie otrzymają na uczelni, a mogą okazać się kluczowe po rozpoczęciu ich kariery. Omawiane są tu praktyczne aspekty zawodu, które nie zawsze brane są pod uwagę, a mogą wpłynąć na jakość pracy. Na ostatnim spotkaniu rozpatrywane były zagadnienia takie jak:

  • sposoby rozmowy z klientem,
  • formalne procedury- jak je przejść?,
  • narzędzia ułatwiające pracę projektantom,
  • podstawy prowadzenia firmy tj. księgowość czy promocja.

Archistarter oprócz kompetencji zawodowych stara się zwrócić uwagę na inne, nie mniej istotne dla przyszłych architektów umiejętności. Doszkala z zakresu prawa, księgowości, autoprezentacji, zarządzania projektami. Pomaga w  opanowaniu samoprezentacji i kompetencji miękkich. To co najważniejsze poznaje projektantów z rynkiem , produktami na nim dostępnymi i nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Podczas każdego spotkania obecne są firmy i producenci, które chcą zaprezentować swoją ofertę. Jest to okazja do spotkania ludzi z branży, zawarcia nowych znajomości i być może kontaktów biznesowych. Jest to inspiracja by rozwijać. Na spotkaniach pojawia się wielu praktyków i producentów, by w jak najprzystępniejszej formie, rozmawiać z młodymi designerami i projektantami.

_500-o_1ab336e7m17q2d0314fas2cglg10 _500-o_1ab336e7m1f5q1i6v4aqtbu1j74o

Partnerzy

Partnerami pierwszej edycji Archistartera zostały firmy i instytucje, które podobnie jak organizatorzy chcą dzielić się wiedzą o bogatej ofercie dostępnych na rynku materiałów i technologii. Prezentacje produktów i praktyczne warsztaty z ich wykorzystaniem podczas pierwszej edycji prowadzili m.in. przedstawiciele firm Multicontract, Axor, Intelihouse, Idea MM, czy twórcy platformy MyBaze.com. Ideę Archistartera od samego początku wspiera także producent mebli JFM Furniture, pokazując dobre praktyki i wskazując na istotne punkty w programie zajęć. Uczestnicy, którzy regularnie biorą udział w spotkaniach, otrzymują certyfikaty akredytowane przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, a co więcej otwierają sobie tym samym drzwi do płatnych staży i ciekawych ofert pracy nie tylko wśród partnerów projektu.

Najbliższe spotkania

czwarte spotkanie- 25/02/2016

piąte spotkanie- 03/03/2016

szóste spotkanie- 17/03/2016

Pełna lista kolejnych spotkań dostępna tutaj.

archistarter-1024x576