Chcę kupić dom, ale jak wybrać właściwie

308 0

Planujesz zakup własnego domu, ale nie wiesz jak wybrać projekt? Może zacznij od znalezienia wymarzonej działki i postawienia sobie celi?

Idealny projekt domu dla Ciebie

Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Dla jednych ważne są wielkie pomieszczenia z oknami i wielki ogród, inni wolą lepszą lokalizację domu i mniejsze, bardziej kameralne pokoje. Jak wybrać właściwy styl dla siebie? Jeżeli sami jeszcze nie wiemy, jak ma wyglądać nasz wymarzony projekt domu, spokojnie możemy przeprowadzić wywiad i analizę w internecie. Przeglądając oferowane ogłoszenia mieszkań i domów na portalach z nieruchomościami jak np. kazo, możemy zobaczyć jakie rozwiązania do nas przemawiają. Jest to bardzo dobry sposób dla osób, które mają problemy z wizualizacją pewnych rozwiązań.

Spiszmy na kartce co jest dla nas najważniejsze:

  • ilość pokoi,
  • duża kuchnia,
  • przestronna łazienka,
  • ogród, a może taras,
  • garderoba,
  • gabinet itd, itp.

Następnie zastanówmy się nad przyszłością. Czy będziemy pracować zdalnie, czy jednak wróciliśmy na stałe do pracy? Czy prowadzimy towarzyski tryb życia w domu, czy częściej spotykamy się na mieście. Bo jeżeli to pierwsze warto pomyśleć o kuchni połączonej z salonem. Jak miło jest gotować i móc rozmawiać z gośćmi siedzącymi blisko nas. Kolejną ważną sprawą są strony świata. Jeżeli mamy trudność z zasypianiem kiedy jest jasno, warto zaplanować sypialnie po stronie zachodniej mieszkania.

Ważną sprawą jest kwestia dzieci. Jeżeli planujemy w przyszłości powiększyć rodzinę, może warto pomyśleć o pokoju, który będzie można podzielić na dwa osobne pomieszczenia? Wtedy musimy zwrócić uwagę na podział okien. Inną sprawą istotną przy rodzinie z dziećmi, jest kawałek własnego ogrodu, albo chociaż taras, żeby można było wyjść na zewnątrz. Jeżeli myślimy również o psie, czy kocie to taka dodatkowa przestrzeń będzie zbawienna, dla każdego miłośnika czworonogów.

Wybierając własny dom kierujmy się emocjami, ale również rozsądkiem. To nasze miejsce musi do nas pasować. Kiedy zobaczymy nasze meble w danym pomieszczeniu i pomyślimy o przyszłości w nim to znak, że warto zainteresować się wyznaczonymi na kartce celami. Jeżeli to mieszkanie je spełnia, warto wziąć je pod uwagę, przy wyborze tego jedynego domu, na lata.

Dodaj komentarz