Dentyści pod jedynką – skuteczne zabiegi wybielania zębów

819 0

Zdrowe, lśniące, białe zęby są marzeniem wielu osób. Dawniej o wyglądzie stanu uzębienia decydowały tylko naturalne czynniki genetyczne więc mnóstwo tych osób, których natura nie obdarzyła zdrowymi zębami, mogła tylko pozazdrościć tym, którzy mogli eksponować naturalnie, piękne uzębienie. Dziś z pomocą przychodzi wielu pacjentom stomatologia estetyczna, która pozwala cieszyć się z posiadania uzębienia.

Stomatologia a estetyczne, zdrowe i piękne zęby

Z roku na rok stomatologia estetyczna cieszy się coraz większą popularnością. Dziedzinę tą wyróżniają specjalne zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu zębów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, urządzeń oraz specjalnych materiałów oraz większemu doświadczeniu dentystów pacjenci mają możliwość wykonania takich zabiegów, które w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy stanu ich zębów. Te innowacyjne zabiegi dentystyczne niosą za sobą mnóstwo korzyści. Skutkują one:

  • redukcją nieestetycznego koloru zębów
  • likwidacją przebarwień
  • uzyskaniem pożądanego kształtu zębów

Doświadczeni lekarze dentyści, którzy zajmują się stomatologią estetyczną wykonują zabiegi zabiegi tj.

  • skaling zębów
  • piaskowanie zębów
  • wybielanie zębów
  • nakładanie licówek

Jak wygląda proces usuwania kamienia nazębnego

W gabinecie stomatologicznym proces wykonania poszczególnych zabiegów estetycznych rozpoczyna się od ustabilizowania koloru zębów. Wybielanie zębów żywych oraz martwych wykonuje się poprzez usunięcie złogów nazębnych za pomocą piaskowania. Następnie stomatolog pobiera wycisk całego uzębienia z łukiem twarzowym i wykonuje serię zdjęć i filmów, które to są niezbędne do cyfrowego zaplanowania leczenia. Wykorzystując potencjał nowoczesnych metod doświadczeni dentyści z wielką starannością projektują uśmiech, a później technik precyzyjnie wykonuje pracę ostateczną.

Wybielanie a piękne i zdrowe zęby

Barwa oraz odcień uzębienia ulega zmianie pod wpływem kilku czynników. Można do nich zaliczyć barwniki pochodzące z kawy, herbaty, tytoniu oraz pożywienia.

Kolor zębów zmienia się także wraz z wiekiem z powodu zmian zachodzących w strukturze kości zębów. By móc na nowo cieszyć się z posiadania lśniąco – białych zębów warto skorzystać z najbardziej efektywnej metody wybielania z zastosowaniem systemu Beyond.

Dentyści pod jedynką oferują także pacjentom wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond Plus. W tym przypadku zabieg polega na nałożeniu żelu wybielającego na zęby oraz jego aktywacji za pomocą powyższej lampy. Zabieg taki trwa około 60 minut. Efekt wybielania zębów utrzymuje się przez od 18 do 24 miesięcy. Odwiedzając regularnie dentystów spod jedynki można cieszyć się z posiadania pięknych oraz zdrowych zębów.

Dodaj komentarz