Drewniane wnętrze- pomysł na wykończenie Twojego domu

789 0
Wnętrza z naturalnych materiałów

Kiedy zdecydujemy się już na kupno własnego domu staje przed nami szereg decyzji do podjęcia. Musimy zdecydować o kupnie działki, wyborze projektu, budowy, firmy czy realizacji. Mamy do pomocy niezliczone ilości poradników, portali o tematyce budowlanej, które mogą pomóc nam w dokonaniu wyboru. Nieoceniona wydaje się też pomóc bliskich i sąsiadów, którzy mają już jakieś doświadczenia w tym temacie.

Jaki styl wykończenia wybrać?

Najprzyjemniejszą częścią tego przedsięwzięcia jest etap wykończenia i wystroju wnętrz. Mamy do wyboru różne style, estetyki. Obecnie branża wnętrzarska rozwija się tak prężnie, że od nadmiaru pomysłów wykończenia może rozboleć głowa. Musimy wziąć pod uwagę jeszcze funkcjonalność i bezpieczeństwo. Kiedy już przeanalizujemy całość możemy podjąć decyzję dotyczącą wystroju wnętrza.

Być może zdecydujemy się na popularne ostatnio domy drewniane. Kojarzą się one z wyjątkowym klimatem, naturą i ekologią. Szczególnie osoby przywiązane do przyrody i środowiska naturalnego cenią sobie takie domy. Ich wnętrza powinny kojarzyć się z tym, co prezentują na zewnątrz.

W domach drewnianych dominują nawiązania do tradycyjnej wiejskiej chaty. Charakteru nadają im pozornie niewykończone, surowe elementy wyposażenia.

wnętrze w stylu rustykalnym

Do wyboru mamy oczywiście nieograniczone możliwości aranżacji drewnianych wnętrz. Pomóc mogą nam katalogi salonów, projekty dostępne w internecie. Przy tego typu wnętrzach warto zainwestować w dobre jakościowo i ekskluzywne materiały, bardzo dobrze sprawdzają się naturalne surowce.

nowoczesne drewiane wykończenie drewniane recznie wykonane elementy ekskluzywne drewniane wnętrze propozycja drewnianego wykończenia mieszkania

Warto jednak pozostawić, a być może wyeksponować drewniane, naturalne elementy szkieletu domu. Pasują one do wyposażenia wnętrz drewnianych, odpowiednio wkomponowane mogą dodać uroku i uporządkować przestrzeń. Ważne aby były dopasowane do stylistyki przestrzeni. Dodatkowo możemy nasze wnętrze udekorować unikalnymi, rzemieślniczymi przedmiotami. Dobrze sprawdzą się tu zabytkowe zegary lub drewniane, ręcznie wykonane skrzynie. Na zewnątrz możemy postarać się o taras z drewna. Doda to wyjątkowego charakteru zarówno wnętrzu, jak i wizerunkowi zewnętrznemu naszego domu.

1346073964-Tarasy_drewniany_10 styl eklektyczny we wnętrzu

 

Dlaczego drewniane wnętrza?

Mają one szczególny klimat, ich urządzenie może przysporzyć nam niewielkich kłopotów jednak nie stwarzają ograniczeń. Możemy urządzić je zarówno w nowoczesnym stylu ,jak postawić na rustykalne lub eklektyczne wnętrze. Wszystko zależy od naszych upodobań i pomysłowości.

images (4)