Jak ubrać dziecko na zimę

195 0

Zima wcale nie musi oznaczać, że dziecko całe dnie spędzać będzie w zamkniętym pomieszczeniu – wręcz nie powinno tak być. Aby organizm malucha był zahartowany, a układ odpornościowy wzmocniony, dziecko powinno codziennie przebywać na świeżym powietrzu. Nie tylko pozytywnie wpłynie to na jego układ oddechowy i układ krążenia, ale też będzie stymulowało rozwój psychiczny. Jak więc przygotować dziecko do wyjścia na zewnątrz zimą?Odpowiednia pogoda Jeśli temperatura na zewnątrz wynosi od -1 stopnia wzwyż, dziecko może bez problemu bawić się na dworze. Musi być oczywiście właściwie ubrane. Ważne jest, aby pamiętać o nawodnieniu i co 40 minut robić przerwy na ogrzanie. Przerwy takie powinno się robić częściej, co 20-30 minut, gdy temperatura spadnie do -6C.

Kiedy powinno się zrezygnować ze spaceru? W przypadku, gdy temperatura będzie niższa niż wspomniane -6C albo gdy na zewnątrz hula wiatr, gdyż zazwyczaj obniża on obniża odczuwalną temperaturę.

Nie za ciepło, nie za zimno

Podczas spaceru zwracaj uwagę na najbardziej narażone na zimno części ciała takie jak nos, dłonie, palce u stóp. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę, dlatego nie zapominajmy o czapce, która będzie chroniła także uszy. Nasza hurtownia odzieży dziecięcej oferuje dziesiątki wzorów ciepłych i kolorowych czapek dla chłopców i dziewczynek.

Sytuacja przeciwna od wyziębienia, czyli przegrzanie dziecka, jest nawet bardziej niebezpieczna. Dlatego kontroluj temperaturę dziecka sprawdzając kark – skóra powinna być ciepła i sucha. Zimna lub spocona skóra świadczy o nieprawidłowym ubiorze – należy wrócić do domu, aby dostosować stój do temperatury panującej na zewnątrz.Właściwe ubranie dziecka w zimie.

Jak powinien wyglądać idealny strój na zimne dni? Przede wszystkim powinien dawać możliwość swobodnego poruszania się. Musi być przewiewny, ale też ciepły, by skóra mogła oddychać. Najlepiej ubierać dziecko „na cebulkę”, warstwowo. Dzięki temu będziemy mogli dostosować ilość warstw do panujących w danym momencie warunków atmosferycznych. Najważniejsza jest spodnia powłoka, która ma kontakt bezpośrednio ze skórą. Powinna być ciepła, ale też przewiewna, aby uniknąć pocenia. Okrycie wierzchnie powinno chronić przed wodą i wiatrem, ale jednocześnie musi też oddychać. Dla mniejszych dzieci świetnym rozwiązaniem jest kombinezon jednoczęściowy, który chroni plecy przed odsłonięciem. Większe dzieci można ubrać w kurtkę o długości do połowy uda. Dobrze, żeby miała też kaptur, który będzie dodatkową ochroną przed wiatrem czy deszczem. Sprawdź, jakie kurtki dla maluchów oferuje hurtownia odzieży dziecięcej e-hurtowo.eu.

Dodaj komentarz