Jak zaoszczędzić na remoncie i nie stracić na jakości

257 0

Remont przeprowadzamy stosunkowo rzadko, ale jest to kosztowna inwestycja, którą liczymy przeważnie w tysiącach. W zależności od wielkości przedsięwzięcia, remont może nasz kosztować od paru do parunastu tysięcy złotych. Nic zatem dziwnego, że szukamy oszczędności wszędzie, gdzie tylko się ta. Poniżej znajdziecie parę cennych uwag na temat tego, gdzie szukać oszczędności, a gdzie nie.

Materiały

Teoretycznie, oszczędzanie zaczyna się już w momencie wejścia do sklepu, czy też hurtowni. Sprzedawcy kuszą nas niezliczoną ilością ofert i rabatów, z których zresztą chętnie korzystamy. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie konkretnych produktów, materiałów i sprzętów budowlanych, zasięgnijmy porady eksperta. Często decydujemy się na tańsze odpowiedniki, zapominając o tym, że przy pracach remontowo-budowlanych, najważniejsza jest jakość i trwałość. Dlatego warto jest zrezygnować z tańszych wersji, które w przyszłości mogą nie zdać egzaminu i zainwestować raz, ale już na parę lat. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie odpowiedniki są gorszej jakości. Bardzo często zdarza się, że wersje materiałów, które kosztują mniej, są takiej samej jakości, a nawet i lepszej, niż produkty z górnej półki. Dopóki znajdujemy się w sklepie i mamy możliwość zasięgnięcia porady eksperta – skorzystajmy z tego. Pytajmy o wszystko, czego nie wiemy i w związku z czym mamy wątpliwości. Pomoc ze strony pracowników hurtowni i sklepów budowlanych może być w przyszłości nieoceniona.

Dodatkową kwestią przy zakupie materiałów jest lokalizacja miejsca, w którym zdecydujemy się je nabyć. Hurtownie, które są oddalone od centrum miasta, często kuszą promocjami i atrakcyjnymi cenami, ale za to mają duże koszty dostawy. Warto jest przeanalizować koszty takiej transakcji, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie towaru.

Ekipa

Ważną kwestią jest także ewentualne zatrudnienie ekipy remontowo – budowlanej. Jeżeli nie mamy czasu, ale przede wszystkim umiejętności i sprzętu do samodzielnej pracy – warto jest nawiązać współpracę z profesjonalną ekipą. Specjaliści posiadają nie tylko wiedzę, ale także niezbędny do pracy sprzęt, co zwalnia nas z kosztów jego wynajmu. Warto jednak, przed zatrudnieniem ekipy, dowiedzieć się, czy posiadają wszystkie niezbędne narzędzia. Przykładowo, ekipa brukarska, której zadaniem będzie położenie kostki brukowej wokół naszego domu powinna mieć takie urządzenia jak: listwa brukarska, łata brukarska, uchwyty prowadzące, czy podpory do profili.

Jeżeli chodzi jednak o prace dosyć nieskomplikowane, jak malowanie ściany, to warto jest samemu się tym zająć. W Internecie krąży masa przydatnych poradników, które pomagają czytelnikom w opanowaniu podstawowych umiejętności z tej dziedziny.

Remont jest inwestycją na lata. Trwałość jego wykonania przesądzi o kolejnym terminie prac remontowych w Twoim domu. Dlatego szukajmy oszczędności tam, gdzie faktycznie możemy sobie na to pozwolić, a inwestujmy tam, gdzie naprawdę należy.

Dodaj komentarz