Jaskółcze ziele jako naturalna pomoc dla skóry

248 0

W ostatnim czasie coraz bardziej cenimy składniki naturalne w sferze dbania o kondycję naszej skóry. To niezwykle pozytywne zjawisko z uwagi na zbawienne oddziaływanie produktów możliwie najmniej przetworzonych. Siła naturalnych kosmetyków tkwi w ich odżywczym działaniu, przy jednoczesnym łagodnym traktowaniu naskórka.

Jednym z takich wartościowych składników naturalnych jest jaskółcze ziele, czyli glistnik.

Jaskółcze ziele – działanie i zastosowanie w kosmetyce

Glistnik to roślina, której ekstrakt bogaty jest w wiele składników aktywnych, istotnych dla zdrowia oraz wyglądu człowieka. Dlatego też znajduje zastosowanie zarówno na drodze wewnętrznej, jaki i zewnętrznej. Jednak przyjrzeć się zbawiennym funkcjom jakie daje jaskółcze ziele na naszą skórę. Glistnik działa zatem:

  • przeciwbakteryjne
  • przeciwgrzybiczo
  • przeciwzapalnie
  • walczy z różnymi dermatozami skóry (np. trądzik czy kurzajki)
  • eliminuje nadmierne łuszczenie się skóry
  • profilaktycznie oraz w zwalczaniu zmarszczek
  • wygładzająco
  • walczy z anomaliami pigmentacyjnymi

Ze względu na wyżej opisane szerokie możliwości jaskółczego ziela, w przemyśle kosmetycznym stosuje się ten składnik do produkcji całej gamy preparatów odpowiednich zwłaszcza dla skór wrażliwych i problemowych. Na rynku możemy spotkać się z różnymi olejkami, maściami, balsamami, kremami, serum, jednak na szczególną uwagę zasługuje tu mydło z jaskółczym zielem.

Mydło z jaskółczym zielem – dlaczego warto je stosować

Mydło z jaskółczym zielem to bardzo wdzięczny produkt, który zbawiennie wpływa na całą skórę włącznie z cerą. Polecane jest do wszystkich typów skór wraz z najbardziej problemowymi czy wrażliwymi.

Z uwagi na wyważony skład oraz optymalną zawartość jaskółczego ziela, nie podrażnia, a wręcz łagodzi wszelkie otarcia. Dlatego też mogą korzystać z niego nawet dzieci.

Stosowanie mydła z dodatkiem jaskółczego ziela zaleca się również osobom nie zmagającym się z żadnymi problemami skórnymi. Dzięki temu możemy cieszyć się dobrym stanem skóry, przy jednoczesnej profilaktyce przed dermatozami czy procesami starzenia.Dzięki działaniu bakteriobójczemu i grzybobójczemu, możemy poza stosowaniem mydła z jaskółczym zielem na twarz i ciało, używać go również do czyszczenia pędzli i gąbeczek do makijażu.

Dodaj komentarz