Oprawy sufitowe LED, co warto o nich wiedzieć?

261 0

Każde wnętrze, które znajduje się w naszym domu może nabierać odmiennego charakteru. Wystarczy zastosować kilka prostych metod. aby stworzyć nowy styl albo całkiem inny nastrój. Tutaj znaczącą rolę odgrywa oświetlenie, które spełnia różne zadania. Przede wszystkim oświetlenie pomaga nam funkcjonować, kiedy zapada zmrok lub kiedy słońce jeszcze nie wstało. Kto z nas nie robił kilka kroków w ciemności? Każdy z nas wie, że nie jest to łatwe.

Co dopiero mówić o gotowaniu czy robienie porządków, kiedy w domu obi się ciemno. Obecność światła powoduje, że nasze proste czynności życiowe stają się po prostu możliwe i łatwiejsze. Warto wiedzieć, że światło to jedna z najprostszych metod na optyczne zmienianie wielkości pomieszczeń. Wystarczy zastanowić się nad rodzajem oświetlenia i zastosować pewne zasady. Jedna z nich mówi o tym, że światło skierowane na sufit sprawia, że wnętrze wydaje się większe i bardziej przestronne. Pamiętać również trzeba o tym, że światłość padająca na podłogę to efekt niższego pomieszczenia. Następna zasada : w długich, ale wąskich pomieszczeniach oświetlenie ścian krótkich sprawia, że wnętrze wydaje się nieco szersze. Teraz przejdźmy do opraw sufitowych LED. Oprawy oświetleniowe do sufitów (podwieszanych), inaczej oprawy LED sufitowe, to rodzaj opraw, w których montowane są źródła światła LED. Współcześnie wykorzystywane są żarówki LED GU10, GU11, MR16 lub MR11. Halogeny sufitowe najczęściej wykorzystywane źródła światła w oświetleniu sufitowym (też przy meblowym ). Zyskało ono na popularności dzięki bogatej ofercie opraw i źródeł światła, które są zasilaniem bezpiecznym napięciem 12V lub 230V.

Oprawy sufitowe led występują w wielu stylach i materiałach wykonania. Dostępne są one także w wielu wymiarach – dlatego ich wybór może być tak trudny. Jeżeli weżniemy pod uwagę podział halogenów ze względu na źródło światło możemy wyróżnić oprawę sufitową do żarówek LED MR16 i GU10 ( oprawka przystosowana do żarówek LED o średnicy 50 m), oprawę halogenową do żarówek LED MR11 i GU11 ( rodzaj oprawki, dopasowany do żarówek, których średnica wynosi 35mm), oprawę sufitową do żarówek LED G4 ( oprawki dostosowana do małych żarówek LED 12V wyposażonych w gwint G4). Wszystkie wymienione oprawki możemy zakupić w wersji stałej lub ruchomej. W wersji stałej świetnie nadadzą się do ledów o szerokim kącie świecenia, a wersji ruchomej idealnie będą pasować się do punktowego oświetlenia. Z kolei w zależności od materiałów z jakich zostały wykonane halogeny sufitowe możemy wyodrębnić blachę, odpraw aluminiowy, szkło i gips. Oczywiście oprawy sufitowe z blachy są najtańszymi produktami, które stosuje się w miejscach o niskiej wilgotności. Następne oprawy sufitowe wykonane z aluminium to trwałe produkty i dużo lepień prezentują się od blachy. Możemy je zastosować w miejscach o podwyższonej wilgotności, ponieważ nie rdzewieją i nie utracą swoich walorów estetycznych. Szklane oprawki to połączenie oczywiście nowoczesnego stylu i designu. Ten rodzaj śmiało możemy eksploatować w łazience albo nowoczesnych wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby montować je w pomieszczeniach z oknem w taki sposób, aby możliwe było ich podziwianie przy zgaszonym świetle. Oprawy gipsowe to nowość na rynku, które zaczynają zdobywać coraz więcej klientów.

Jeśli zaczniemy przeglądać oferty różnych sklepów możemy znaleźć jeszcze oczka halogenowe. Maja one za zadanie dobrze oświetlić wnętrza bez zrzucania się w oczy. Solidne i profesjonalne oczka nie powinniśmy nawet zauważy w naszym mieszkaniu. Podsumowują, oprawy sufitowe LED to bardzo dobry produkt do punktowego oświetlania sufitowego.

Dodaj komentarz