Plafony i lampy sufitowe na zewnątrz

247 0

Wszelkiego rodzaju oświetlenie zewnętrzne to ważny element wykończenia domu, który zapewni zarówno bezpieczeństwo, zapewniając oświetlenie czy doświetlenie newralgicznych punktów w otoczeniu domu. Stosowane zarówno przy dachach, na gankach czy tarasach, pozwalają również na uzyskanie pożądanego efektu, jakim jest inwestycja w źródło światła, niezbędne do codziennego życia domowników. 

Wybierając zewnętrzne oświetlenie. plafony czy lampy podsufitowe, należy pamiętać, że będzie ono użytkowane w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza, więc wybierając odpowiedni zestaw, należy sugerować się odpowiednimi parametrami nieprzepuszczalności wody do wnętrza lampy, oznaczonych literami IP.

Jak dobrać plafon na zewnątrz?

Wybierając plafony, pierwszym elementem jest wspomniany parametr nieprzepuszczalności wody. Oznacza to, że plafon czy lampa podsufitowa w warunkach dużej wilgotności powietrza, nie powinny przepuszczać do wnętrza cząstek wody, które powodują zakłócenia pracy, czyli zwarcia i przepalenia żarówek. Drugim elementem jest natężenie źródła światła. Lampy podsufitowe, montowane w okolicach dachu, z założenia muszą dawać więcej światła ze względu na wysoki montaż oraz konieczności doświetlenia dosyć dużych obszarów, np. chodników wokół domu. Do tego typu instalacji poleca się lampy podsufitowe o żarówkach ledowych z większą mocą z oprawą przezroczystą, dającą naturalne światło.

Do doświetlenia czy oświetlenia tarasów, balkonów czy ganki, stosowane mogą być różnego rodzaju plafony o pożądanej mocy oświetleniowej oraz barwie czy półprzepuszczalności oprawy. W zależności od efektu, mogą to być zestawy, które będą dawały delikatny półmrok, którego oczekuje się w miejscach o pewnej strefie intymności, czy też plafony o przezroczystych kloszach, które doświetlą ganki czy schody, dbając tym samym o bezpieczeństwo użytkowników. Wybór odpowiedniego plafonu czy lampy podsufitowej powinien być zatem dostosowany do danej potrzeby.

Przegląd plafonów i lamp podsufitowych dostępne są na stronie: https://www.strefalamp.pl/lampy-sufitowe-zewnetrzne

Dodaj komentarz