Pozycjonowanie stron medycznych to dzisiejszy klucz do sukcesu

304 0

Jeszcze do niedawna mówiło się, że najbardziej dochodowa reklama będzie wyświetlana w telewizji w godzinach największej oglądalności. Czyli albo podczas dziennika telewizyjnego, albo pomiędzy najlepszymi serialami, czy w trakcie hitowego wieczornego filmu. Dzisiaj jest inaczej. Dzisiaj to internet jest potęgą reklamy i biznesu!

Wysoka widoczność strony, to jak baner w najlepszym miejscu w centrum miasta

Zamknięci w domu i oderwani od codziennych spotkań, ze współpracownikami ludzie zamiast mówić: „potrzebuję iść do specjalisty, po drodze widziałam taki gabinet , wracając z pracy zapiszę się na termin”. Teraz zostaje już tylko wszechwiedzący i wszystko widzący internet. To „wujek google” staje się w dzisiejszych czasach wyrocznią ateńską, która powie Ci prawdę. Jednak problemem staje się fakt, że człowiek współczesny stał się tak strasznie leniwy, że większość z nas swe wyszukiwanie kończy na pierwszej stronie listy proponowanych stron, z wyszukiwaną przez nas frazą. Stąd jeśli nawet, jesteśmy najlepszymi specjalistami w swej dziedzinie, mamy najlepsze certyfikaty, opinie pacjentów i najlepszej jakości sprzęt medyczny, wszystko to możemy stracić, jeżeli nie będziemy widoczni w sieci.

Pozycjonowanie stron medycznych, to nie tylko rozwój biznesu i potwierdzenie być, albo nie być lekarza na własnej praktyce lekarskiej, ale również sposób, aby pomóc ludziom dotrzeć do naprawdę dobrych specjalistów. Już sam Hipokrates mówił, że jesteśmy tym co jemy, zatem warto zobaczyć tę analogię względem informacji jakie przyswajamy z internetu. Szukając wiadomości najczęściej czytamy dwie, może trzy strony jeżeli informacje nam pasują przyjmujemy je za pewnik. Dlatego warto zainwestować w pozycjonowanie stron medycznych, aby pokazać się ludziom i dać sobie szansę na lepszy wybór.

Nie bójmy się wielości informacji zawartych w świecie internetu. Dobre pozycjonowanie stron medycznych, sprawia że to właśnie nasza strona jest wyświetlana w pierwszej kolejności. Wysokiej jakości teksty, informacje oraz dzielenie się specjalistyczną wiedzą, to klucz do dobrej reklamy. Trzeba tylko zmienić myślenie i zrozumieć, że czas izolacji i zamknięcia może dać nam wiele korzyści i pozwolić na rozszerzenie tzw. grupy docelowej odbiorców. Nie zamykamy się już tylko na grono stałych pacjentów i przypadkowych przechodniów. Zwiększając swoją widoczność w internecie, wychodzimy do ludzi z rozwiązaniem ich problemu. To oni szukają nas, a nie my ich!

Pamiętajmy, że każdy pozyskany pacjent zawsze będzie mógł powiedzieć: „jak wpiszesz w wyszukiwarkę to na pierwszej stronie poszukaj nazwy zbliżonej do nazwa- strony”. Pamiętajmy, że mało kto pamięta dokładny adres strony, aby polecić specjalistę. Jednak kiedy powie frazę, że zaraz na początku procesu wyszukiwania, to od razu człowiek pomyśli, że nie narobi się, a rozwiązanie problemu przyjdzie łatwiej i szybciej. Zatem warto wejść w nową erę. Erę internetu i widoczności w sieci.

Dodaj komentarz