Sportowe strzelby gładkolufowe – zalety

239 0

Strzelby gładkolufowe należą do jednej z odmian broni palnej, która nie posiada gwintowanego przewodu lufy. To właśnie dzięki takiej budowie, kula w momencie wystrzału nie otrzymuje ruchu obrotowego. W rezultacie pocisk nie zapewnia idealnej celności oraz bardzo wysokiego zasięgu. Pomimo tego, właśnie ten rodzaj broni cieszy się u swoich użytkowników sporym zainteresowaniem. Najczęściej mowa w tym przypadku u osobach konkurujących ze sobą podczas sportowych strzelań dynamicznych. Jakimi zaletami charakteryzują się strzelby?

Rodzaje strzelb gładkolufowych

W przypadku tego rodzaju broni można mówić o zróżnicowanych typach urządzeń strzeleckich. Największą popularnością wśród strzelców cieszą się jednak strzelby powtarzalne typu pump-action i strzelby samopowtarzalne. W przypadku pump-action ładowanie naboju do komory odbywa się poprzez manualne przesunięcie oraz odciągnięcie czółenka broni.

Zalety broni gładkolufowej


Strzelby gładkolufowe posiadają szereg zalet, dzięki którym są chętnie nabywane przez miłośników strzelectwa sportowego lub też do celów łowieckich. Zalety tej broni zostały również docenione przez formacje mundurowe. Strzelby doskonale sprawdzają się między innymi na wyposażeniu policji, gdzie korzysta się z nich w celu oddawania strzałów ostrzegawczych lub też odpierania bezpośrednich ataków,

Taki sprzęt cechuje się głównie bardzo wysoką wytrzymałością, dzięki czemu przy właściwej eksploatacji może on posłużyć swojemu użytkownikowi przez długi okres czasu. Chodzi w tym przypadku zarówno o uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie szkodliwych warunków atmosferycznych podczas wykonywania strzelań terenowych. Jednocześnie liczyć można również na:

  • stosunkowo wysoką precyzję celowania,
  • dużą skuteczność działania uderzeniowego,
  • szybkostrzelność,
  • prostą obsługę.


Dużą zaletą tego rodzaju sprzętu jest również jego uniwersalność. Broń może być bowiem wykorzystana przy współpracy z różnorodnym rodzajem amunicji. Użytkownicy korzystają zarówno z kul gumowych, pocisków strzałkowych, zapalających oraz szeregu innych produktów.

Wysokiej jakości sprzęt w Racegun.pl

Dokonując zakupu broni, dużą uwagę należy zwrócić na miejsce, w którym dochodzi do jej zamówienia. Sprawdzony sklep oznacza najwyższej jakości asortyment, pochodzący z pewnego i sprawdzonego źródła. Takie właśnie produkty oferuje sklep internetowy Racegun.pl. Dokonując zamówienia na stronie należy pamiętać, iż broń oraz amunicja musi zostać odebrana osobiście, po uprzednim okazaniu dowodu osobistego oraz pozwolenia na zakup broni.

Dodaj komentarz