Tchnij w swoje wnętrze świąteczny klimat

533 0

Okres zbliżających się Świąt to wzmożony ruch nie tylko w sklepach i galeriach handlowych, ale również w Internecie. Szukamy tu prezentów, pomysłów, inspiracji i odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju blogi, które prześcigają się w coraz to wymyślniejszych poradnikach. Blogi o tematyce kulinarnej doradzą nam co podać na stole wigilijnym, aby zaskoczyć gości. Blogi modowe dają wskazówki w co się ubrać, aby podkreślić wagę wydarzeń grudniowych. Strony o tematyce lifestylowej służą radą, co kupić na prezent pod choinkę. Na blogach o tematyce designerskiej znajduje się także mnóstwo porad i inspiracji. Na chwilę obecną blogi DIY (od angielskich słów Do It Yourself, czyli nasze polskie „zrób to sam”) oraz dotyczące projektowania, proponują poradniki jak wykonać własnoręcznie kalendarz adwentowy, świąteczne dekoracje lub jak przygotować wigilijny stół.

 

ciastka świąteczne stół świąteczny

 

Święta to dla wielu osób dobry temat i okres na wypromowanie się i sprzedaż różnych usług i artykułów. Zapominamy w gonitwie XXI wieku, o co tak naprawdę chodzi w te dni.

Motyw przewodni

Dlatego dobrym pomysłem jest wprowadzenie wnętrza naszego domu w świąteczny klimat jak najwcześniej. Idealną opcją będzie wybranie świątecznego motywu przewodniego.  Ja w tym roku zdecyduję się na motyw gwiazdy, jako symbol gwiazdy betlejemskiej, która według Biblii prowadziła Trzech Króli do miejsc narodzin Jezusa.

Większość ozdób będzie wykonana ręcznie, jednak z pewnością skuszę się na wizytę w kilku popularnych sklepach z dodatkami:

  • Home & You,
  • Ikea,
  • Zara Home.

Warto także zaglądnąć na strony internetowe, które w wielu przypadkach oferują szerszą gamę produktów i konkurencyjne ceny:

Złote zasady

Należy pamiętać o umiarze i dopasowaniu dodatków do klimatu pomieszczenia. W pokoju dziecięcym warto wprowadzić miękkie, delikatne dodatki, które nie będą przeszkadzać maluchowi. W salonie i przedpokoju możemy postawić na świece i oświetlenie. Nie zagracajmy półek i komody, jeżeli mamy na nich już inne ozdoby. Skupmy się na wykorzystaniu pustej przestrzeni.

Inspiracje

Oto kilka zdjęć, którymi możecie się zainspirować, by w wasze domy tchnąć nieco świątecznego klimatu z motywem przewodnim gwiazdy.

gwiazdy pomarancza pluszowe gwiazdy
pierniczki gwiazdy gwiazda renifer
gwiazda lampkigwiazda choinkagwiazda lampki 2gwiazdki papierowegwiazdki wiszącekorytarz gwiazdygwiazdy okno
gwiazdy papiergwiazdy szkło