Twoja kuchnia nie musi być nudna

511 0

Kuchnia to serce każdego domu. W tym miejscu przynajmniej kilka razy dziennie spotykają się wszyscy członkowie rodziny, przyjaciele czy sąsiedzi, nasze czworonogi, listonosz lub przypadkowy gość. Niektórzy domownicy spędzają w kuchni połowę swojego dnia. Dlatego też kojarzy ona nam się zazwyczaj bardzo dobrze – z ciepłem domowego ogniska, z radością, jedzeniem i rodzinną atmosferą. Powinna być przestronna, funkcjonalna i wyjątkowa. Nieodzownym elementem w każdym pomieszczeniu do gotowania powinno być miejsce przeznaczone do spożywania posiłków, chyba że posiadamy osobno jadalnię lub aneks kuchenny z otwartym salonem.

Jeżeli znudził Ci się tradycyjny wygląd kuchni, masz ochotę na niewielkie zmiany i nieduży zapas finansowy to najłatwiejszą zmianą będą dodatki – wymiana lampy, ciekawe akcesoria kuchenne, świeże kwiaty, rodzinne zdjęcia w różnorakich ramkach lub zioła w doniczkach na parapecie. Każda z tych opcji zmieni nieco wygląd kuchni.

Jeżeli natomiast myślisz o remoncie kuchni, która zamieni się w nowoczesne pomieszczenie kuchenne – zainwestuj w budowę barku lub podwyższonego blatu, do którego ustawisz wysokie krzesła barowe lub kuchenne, których szeroki wybór znajdziesz tu. Takie rozwiązanie jest niezwykle modne i funkcjonalne. Zapewnia przestronność nawet niewielkiego pomieszczenia. Krzesła i blaty powinny zostać dobrane w taki sposób, aby były wizytówką kuchni i urozmaicały pomieszczenie. Ważna jest także stabilność i wygoda krzeseł barowych. Oto kilka moich propozycji:

hokery drewnianehokery kuchenne

hokery obrotowehokery nowoczesne

Pamiętaj, że elementy, które wybierzesz będą z Tobą przez następnych kilka lat. Postaraj się dobrać wygląd mebli odpowiednio do potrzeb Twojej rodziny- jeżeli masz małe dzieci nie kupuj mebli z ostrymi krawędziami, szklanych blatów lub białych obić, ponieważ prawdopodobieństwo, że ulegną szybkiemu zniszczeniu jest bardzo duże. Jeżeli Twoja kuchnia jest mała, postaraj się nie używać ciemnych kolorów w nadmiarze, ponieważ one optycznie pomniejszą pomieszczenie. Sugeruj się jakością i wygodą. Pamiętaj, że kuchnia to serce Twojego domu!