Wyprawka na spokojny sen niemowlaka

230 0

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, dużo uwagi powinniśmy poświęcić przygotowaniu odpowiedniego miejsca do spania. Akcesoria powinny być dostosowane do wieku dziecka. Inaczej bowiem śpi noworodek, a inaczej roczne dziecko.

NA PIERWSZE CHWILE

Niezbędny w wyprawce i nieoceniony w pierwszych tygodniach życia noworodka – otulacz muślinowy. Dobrze spowity niemowlak szybko uspokoi się podczas ataku kolki. Otulacz idealnie sprawdzi się też jako kocyk w ciepłe dni, pierwsza przytulanka lub jako osłonka podczas karmienia piersią.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Każdy maluszek najlepiej czuje się, gdy jest blisko mamy. Rodzicielstwo bliskości, to temat, który jest obecnie bardzo popularny. Wspomaganie rozwoju dziecka poprzez bliski kontakt z rodzicem już od pierwszych chwil ma jednak sens tylko wtedy, gdy jesteśmy w stanie zapewnić mu bezpieczeństwo. Kokon dla niemowlaka pozwala połączyć te dwie potrzeby. Najczęściej składa się on z materacyka oraz otoczki zabezpieczającej boki. W ten sposób niemowlę jest chronione przed przemieszczaniem się i wypadnięciem, a jednocześnie możemy zachować bliskość. Szczególnie przydatny podczas wspólnego spania.

PRZYTULNE NOCE

Gdy pierwsze miesiące z maluszkiem miną, warto zastanowić się nad przygotowaniem dla niego przytulnego miejsca do samodzielnego spania. Piękna i miękka pościel do łóżeczka dziecięcego, może zapewnić dziecku spokojny i zdrowy sen. Ważne, aby materiały, z których jest uszyta były naturalne i antyalergiczne. Warto też dobrać rozmiar pościeli odpowiedni do wieku dziecka.

Podsumowując, odpowiednio skompletowana wyprawka zapewni zdrowy sen niemowlakowi i spokój rodzicowi. Dlatego warto poznać dostępne na rynku opcje oraz wybrać produkty wysokiej jakości i dostosowane do wieku.

Dodaj komentarz